WORLD ORIENTEERING DAY IN LUBLIN

Po raz drugi w historii Lubelski Związek Orientacji Sportowej włączył się w akcję Światowych Dni Biegu na Orientację – „WORLD ORIENTEERING DAY”. Zawody rozegrano w ramach II rundy XIII Otwartych Szkolnych Mistrzostw Lublina w Biegu na Orientację. Niepewna pogoda (zapowiadane deszcze i burze) nie była przeszkodą rozegrania zawodów. Zgłoszonych zostało 470 osób, a wystartowało 346 uczestników z lubelskich i pod lubelskich szkół.
Nasze miasto Lublin dołączyło do kilku tysięcy miast całego świata w ramach akcji, które propagują bieganie z mapą. Z tej okazji każdy uczestnik zawodów na mecie otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Ale, aby je otrzymać trzeba było pokonać trasę wyznaczoną na mapie, a trasy nie były łatwe, wymagały zarówno kondycji fizycznej jak i koncentracji i dobrej nawigacji.

Organizatorzy zawodów dziękują Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II za udostępnienie szkolnych obiektów i pomoc w organizacji zawodów.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przy wsparciu Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

Wyniki prezentujemy na stronie www.szkolne.bnolublin.pl.